Filmy

Niebiańska przepowiednia

 

Ekranizacja bestsellerowej powieści Jamesa Redfielda.

John Woodson (Matthew Settle) jest byłym nauczycielem, trochę zagubionym, i zdystansowanym cynikiem. Ciężko mu odnaleźć sens życia i wiarę w cokolwiek. W wyniku szczególnego zbiegu okoliczności wyrusza do Peru na poszukiwania tajemniczego starożytnego manuskryptu, znanego jako Niebiańska przepowiednia. Zawiera on dziewięć wtajemniczeń, stanowiących kolejne etapy na drodze do duchowego odrodzenia ludzkości. Przeżywając tę fascynującą przygodę, James przechodzi metamorfozę – zaczyna doceniać wagę spraw, które wcześniej odrzucał, i dostrzegać sens w każdym wydarzeniu i spotkaniu, jakiego doświadcza. “Niebiańska przepowiednię” jest trzymającym w napięciu filmem przygodowym, a jednocześnie zachowuje głębię duchowej przypowieści. Zabierze cię w podróż, która rozjaśni twą duszę i da zaskakujące odpowiedzi na najważniejsze pytania.

The Shift - Zmiana

Opowieść o przebudzeniu.

W filmie ukazane jest życie trojga ludzi, którzy próbują nadać nowy sens i znaczenie ich egzystencji. Jednak główną postacią jest dr Wayne Dyer, który opowiada o swoim życiu, wszystkim tym co je odmieniło i spowodowało, że zaczął patrzeć na nie uważniej i z duchowej perspektywy.

Wayne W. Dyer  – nieżyjący już autor książek motywacyjnych.  Jego pierwsza książka o samodoskonaleniu Your Erroneous Zones (1976), sprzedana w około 35 milionach egzemplarzy, znajdowała się 64 tygodnie na liście bestsellerów dziennika „The New York Times” i jest jedną z najlepiej sprzedających się książek wszech czasów. 

Siła Spokoju

Życie młodego utalentowanego sportowca Dana Millmana (Scott Mechlowicz) to pasmo sukcesów — jest przystojny, ma pieniądze, a osiągnięciom sportowym towarzyszy równie imponujące powodzenie u kobiet, które zmienia jak rękawiczki. Niestety wypadek brutalnie przerywa jego karierę i wspaniałe plany na przyszłość. Dan załamuje się, zaczynają go męczyć przerażające koszmary senne. Którejś kolejnej nieprzespanej nocy trafia na stację benzynową, gdzie spotyka tajemniczego mechanika Socratesa (Nick Nolte), który na zawsze odmieni jego życie… Film jest ekranizacją autobiograficznej powieści Dana Millmana „Droga miłującego pokój wojownika”.

Powrót do góry