Książki

Są ich tysiące, znajdziesz tu kilka inspirujących pozycji.

Korzystając z duchowych książek, najważniejsze jest znalezienie tej prawdy, która nie wypływa z Ego, nie kieruje ludźmi dążącymi do zdobycia władzy czy energii, nie jest powiązana z żadną religią.

Prawdziwa duchowość jest elegancko prosta i zabiera nas w podróż wgłąb samego siebie. Jest wiele dróg, które mogą nas tam poprowadzić i nie ma tych dobrych, czy złych, bo każda przybliża nas do samorealizacji.  

Przedstawiam Wam więc te, które Ja cenię najbardziej i które nie niosą za sobą wielkiego Ego, są napisane dla ludzi w ich służbie, aby każdy z nas mógł swobodnie wzrastać w swoim tempie i w swoim unikalnym stylu. 

Cieszmy się wspólnie, że ktoś już napisał te książki, czytajmy to, co z nami zarezonuje z miłości do samego siebie, z miłości do wolności. 

Nowa ziemia. Przebudzenie świadomości sensu życia.

Eckhard Tolle

Książka z Klubu Oprah Winfrey \”Nowa Ziemia\” została uznana za najprostszy i najskuteczniejszy przewodnik wewnętrznej przemiany i odnowy.

W dyskusjach, które Oprah prowadziła z udziałem autora na swoim portalu internetowym, uczestniczyło kilkanaście milionów czytelników!

„Jeżeli pragniesz odkryć cel swego życia i wiedzieć, jak go osiągnąć, jeżeli nosisz w sobie tęsknotę za przebudzeniem duchowym, ta książka jest dla ciebie! – mówi autor.

Pomoże ci poznać siebie i mechanizmy twojego świata wewnętrznego. Pomoże też uświadomić sobie źródła wewnętrznego konfliktu i bólu, który nie pozwala ci na prawdziwe spełnienie. Nie tkwij do końca życia w pułapce uwarunkowań z przeszłości, które ukształtowały twoją osobowość. Pozwól, aby twoje życie przekształciło się od wewnątrz, jedynie siłą twojej świadomości”.

Na tym polega prostota tej metody dochodzenia do wewnętrznej przemiany: psychiczna odnowa poprzez samoświadomość. A konsekwencją jest wizja NOWEJ ZIEMI – ziemi ludzi bardziej świadomych celu istnienia i głębszych powiązań w funkcjonowaniu świata.

Czytając tego autora nie można też przegapić bardzo lekkiej i niesamowicie klarownej pozycji:

Pozycje Eckharta Tolle były jednymi z pierwszych książek duchowych, po które sięgnęłam lata temu. Przyznam się szczerze, że na początku odrzuciły mnie skomplikowane i zawiłe dla mojego umysłu wyjaśnienia, tego jak działa nasz umysł.

Po latach medytacji, wchodzeniu w swoją własną istotę i jej mądrość i wiedzenie, zupełnie inaczej czytało mi się Pana Tolle, serdecznie polecam dalej, szczególnie Praktykowanie Potęgi Teraźniejszości jak i książkę “Cisza Przemawia”, które są napisane z dużo większą klarownością i wewnętrznym pięknem, oraz przeszywającą prawdą, która zawarta jest we wszystkich pozycjach tego autora.  

Osho - Kreatywność, Uwolnij swoją wewnętrzną moc.

Po latach odkryłam Osho na nowo, bardzo zaskoczyło mnie jak wiele prawdy zawartych jest w tych małych książeczkach wydawnictwa Czarnej Owcy.

Książka mistrza Osho to doskonała lektura dla wszystkich, którzy chcą wzbić się na wyżyny kreatywności w codziennym życiu i odrzucić standardowe, czarno-białe myślenie, które blokuje nas przed osiąganiem wielkich rzeczy.

Osho zwraca uwagę, że w dzisiejszych czasach bycie kreatywnym jest bardzo pożądaną cechą, chociażby na rynku pracy i, wbrew pozorom, niezależnie od wykonywanego zawodu - oczekuje się jej zarówno od prezesów wielkich firm, jak i od gospodyń domowych.

W swoim podręczniku Osho poleca odcięcie się od dawnych schematów myślenia i działania, zaczerpniętych z rozmów z naszymi bliskimi lub z własnych życiowych doświadczeń.
Przekonuje, że kluczem do bycia kreatywnym jest zmiana myślenia o swoich możliwościach twórczych, podniesienie samooceny, a także przyjęcie innej perspektywy w działaniu.

Książka "Kreatywność" to doskonała lektura dla wszystkich, którzy chcą w pełni wykorzystać drzemiące w nich pokłady kreatywności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Osho pokazuje, że zmieniając nasz sposób myślenia oraz odcinając się od schematycznego podchodzenia do życiowych wyzwań, możemy osiągnąć to, o czym naprawdę marzymy. Wystarczy, że uwierzymy w niezwykły potencjał naszego umysłu i damy mu swobodnie działać, bez zbędnych ograniczeń.

Poradnik "Kreatywność" autorstwa Osho to inspiracja do zmiany swojej rzeczywistości i wyjścia poza schematy standardowego, czarno-białego postrzegania świata.

Polecam całą serię do lepszego odkrywania swojej wewnętrznej prawdy:
Intuicja. Wiedza wykraczająca poza,
Odwaga. Radość z podejmowania ryzyka,
Świadomość. Klucz do życia w równowadze,
Wolność. Odwaga bycia sobą,
Inteligencja twórcza. Odpowiedź na nasze czasy

Żyj Swoją Boskością

Adamus Saint-Germain

Autor dzieli się swoją wiedzą o nowej świadomości i nowej energii, a także przypomina, że prawdziwa natura tworzenia swoich doświadczeń, dokonywania zmian i poruszania energii jest bardzo prostym zjawiskiem fizycznym. Adamus po raz kolejny wciela się w niezwykłego przyjaciela, który pomaga w przejściu od dualności i życia w starej energii, do funkcjonowania w nowej energii, która jest ekspansywna, pełna radości i spełnienia.

Książka odpowiada na pytania:
– Jakie są obecne energie ludzkiej świadomości;
– Na czym polega fundamentalna zmiana w strukturach DNA;
– Co wywołuje proces Przebudzenia i jakie są jego etapy;
– Co dzieje się w strefie Przebudzenia;
– Czym jest Ciało Świadomości;
– Czy ludzie rzeczywiście mają wolną wolę;
– Na czym polega alchemia światła i ciemności;
– Kto wybrał naszą biologiczną rodzinę;
– Co dzieje się w snach;
– Czym jest Nowa Energia i Wielowymiarowe Życie;
– Jakie są  pasje Duszy;
– Czym są Anielskie Zmysły.

 

Polecam całą serię książek Shaumbry, jako niezwykle otwierające pozycję, na wszystko to, co jest ukryte w nas samych. Shaumbra to grupa nauczycieli nowej energii, wesoła gromada mistrzów na Ziemi, ludzi którzy sami się ustanawiają, realizują, pozwalają, by duch wypełnił ich życie. Książki Shaumbry to CHANNELINGI wielu wzniesionych mistrzów, zaczynając od Tobiasza, poprzez Adamusa – Saint Germaina, Kuthumiego, Merlina, a także wielu innych wspaniałych mistrzów, którzy chodzili kiedyś po naszej ziemi. Z wielu książek tej serii, te najznamienitsze to Żyj swoją Boskością, Gra świadomości, Mistrzowie Nowej Energii, Twórca – Lekcje Tobiasza, oraz wiele innych książek które znajdziecie w wydawnictwie https://bialywiatr.com/sklep/wszystkie-ksiazki/shaumbra/


Podróż do Domu. Przypowieść Kryona

Lee Carroll

“Wspaniała książka o możliwościach duchowych człowieka. Książka, która daje szansę znalezienia odpowiedzi na szereg nurtujących pytań, jakie wciąż zadajemy sobie we własnym wnętrzu. Książka, dzięki której wielu ma możliwość odzyskać wewnętrzny spokój, znaleźć własny cel w życiu, przywrócić harmonię w relacjach partnerskich oraz zrozumieć, co to jest Prawdziwa Miłość”!

O Autorze
Po ukończeniu studiów na wydziale handlu i ekonomii Lee Caroll prowadzi przez 27 lat własną firmę fonograficzną. Punktem zwrotnym stał się rok 1989, kiedy niezwiązane z nim medium wyjawiło mu, że niefizyczna istota o imieniu Kryon chce z nim nawiązać kontakt.

Pierwsze publikacje przekazów Kryona zostały zaprezentowane w Del Mar w Kalifornii. Obecnie ukazały się w 24 językach w nakładzie przekraczającym ćwierć miliona egzemplarzy.

W 1995 r. Lee Caroll został poproszony o zaprezentowanie przekazów Kryona w ONZ przed działającą przy tej organizacji grupą znaną jako Stowarzyszenie Oświecenia i Przemiany (Society for Enlightenment And Transformation – SEAT), gdzie został doskonale przyjęty. Zapraszano go potem siedmiokrotnie na podobne spotkania, ostatnio w roku 2009.

Podróż Aniołów
Geoffrey Hoppe i Lina Hoppe

Istnieje wiele teorii na temat tego, kim jesteśmy, dlaczego znaleźliśmy się na Ziemi i dokąd zmierza nasza cywilizacja. Jedne z hipotez mają swoje korzenie w religiach, inne posiadają charakter typowo naukowy. Alegoria dziejów ludzkości przedstawiona przez Tobiasza jest inna, niż wszystko co do tej pory słyszeliśmy. Sięga czasów tak odległych, że nie jest możliwa ich naukowa weryfikacja. A jednak jest w nas taka część, która potrafi POCZUĆ czy słowa zawarte w książce są prawdziwe.

Jest to o tyle istotne, że wyzwania, które pojawiają się w naszym obecnym życiu okazują się być echem tego, co wydarzyło się w odległej przeszłości. Tak czy owak Tobiasz nie zaleca specjalnych praktyk czy umysłowych analiz. Sama świadomość oraz autentyczna akceptacja tego, co miało miejsce dawno temu jest uzdrawiającym czynnikiem i stanowi klucz do szczęśliwego funkcjonowania w teraźniejszości oraz tworzenia pomyślnej przyszłości. Zresztą tak samo jak drugi przekazany w książce sekret – najważniejszym czynnikiem duchowej przemiany oraz sposobem na spełnione życie okazuje się być autentyczna miłość i zaufanie do samego siebie. Tobiasz radzi jak osiągnąć tę wewnętrzną integrację oraz pokazuje w jaki sposób te duchowe wartości przenieść z pozycji abstrakcyjnych idei do naszej codzienności.

Kurs Cudów

Książki, które mnie osobiście nie prowadziły, ale znam wyjątkowych mistrzów z Polski, którzy idą właśnie tą ścieżką. Już od pierwszego spotkania u mnie w domu, byłam niesamowicie poruszona ich obecnością, światłem i miłością, które z nich emanowało. Maria i Rafał, bo o nich mowa prowadzą ludzi ścieżką wiodącą przez nauki Jezusa, w oderwaniu od wszelkich religii. Serdecznie polecam ich stronę, gdzie mówią o sobie i swoich doświadczeniach: https://niebonaziemi.org/rafal-werezynski/

 

Kurs cudów  prowadzi do dogłębnego rozpoznania kim naprawdę jesteśmy, całkowicie uwalnia od lęku i wprowadza prawdziwą miłość do naszego życia. Zwraca nam też to, do czego nieustannie tęskni nasze najgłębsze Ja – wolność, dobrobyt, prawdę, ufność, stałość, pewność. Celem Kursu cudów jest dostrzeżenie przez nas własnej doskonałości i osiągnięcie mistrzostwa.

Jest to bardzo obszerne dzieło, które odnosi się do każdego poziomu zaawansowania w rozwoju duchowym. Większość książek dotyczących rozwoju duchowego omawia jedynie po części jego aspekty. Kurs cudów jest pod tym względem dziełem całościowym, i uwalnia nas od konieczności studiowania jakichkolwiek dodatkowych tekstów.

Kurs cudów dostępny u nas jest jedyną oficjalną i autoryzowaną wersją przetłumaczoną przez Foundation of Inner Peace. Autorka Kurs cudów – dr Helen Schucman przekazała w roku 1975 prawa autorskie do tego tekstu tej to właśnie Fundacji. Fundacja wiedząc jak poważnym tekstem jest Kurs cudów tłumaczy go sama na różne języki. Tłumaczenie na język polski zajęło zespołowi Fundacji około 10 lat.

W obliczu rosnącego konfliktu w tym świecie lęku i gniewu, musimy zadać sobie pytanie: czy istnieje jakiekolwiek rozwiązanie dla naszego uzależnienia od bólu, cierpienia i śmierci? Do tej pory mogłeś obserwować, że twoje własne próby rozwiązania problemów prowadzą jedynie do jeszcze większej ilości problemów. Zmieniała się bowiem tylko ich forma. Zadowalałeś się doraźnymi rozwiązaniami, przysłowiowym przesuwaniem krzeseł na pokładzie tonącego Titanica. W przeciwieństwie do zawodnych rozwiązań, które daje ten świat, Kurs Cudów nie dąży do zmiany formy problemu, lecz oferuje inne i jedyne możliwe rozwiązanie – przemianę twojego umysłu. Umysłu, który uwierzył, że problem jest prawdziwy. Bo uwolnić świat od wszelkiego rodzaju bólu to tylko zmienić swoje zdanie o sobie… (Kurs Cudów, lekcja 132).

Mądrość Mistrza Morii

Spotkasz Mnie na drodze do Boskości

Nigdy wcześniej ludzie nie mieli tak wspaniałych możliwości na Ziemi, przynajmniej w niektórych sferach. Nie wszędzie na Ziemi, lecz w niektórych rejonach świata rozwój na poziomie umysłowym niemal dobiegł do szczęśliwego końca, co prowadzi do pytania: „Co teraz? Gdzie iść dalej? Umysł nie może już iść dalej, ponieważ nie jesteśmy w stanie znaleźć żadnych innych rozsądnych i skutecznych rozwiązań”. Następnie powinieneś odkryć, że można znaleźć dalsze rozwiązania, lecz zmierzają one w innym kierunku. Pojawia się wówczas pytanie: „Co to za kierunek? Gdzie jest ta głębia i jak mogę skontaktować się z nią?”.

Powinieneś wiedzieć, że ta głębia jest zamieszkana. To nie jest pusta przestrzeń; ta głębia ma usta, oczy, uszy i potężną świadomość. Niektórzy z was rozpoznają tę głębię życia jako świadomą energię, nie dostrzegając w niej osoby lub czegoś osobowego. Inni będą ją postrzegać jako osobową. W rzeczywistości nie robi to wielkiej różnicy, ponieważ boska świadomość jest aktywna w każdym z tych elementów. Pragnę powiedzieć, że spotkasz Mnie na drodze do Boskości jako przewodnika. Zawsze byłem taką postacią na Ziemi  i zawsze będę przewodnikiem. Moim zadaniem jest pomagać ludziom”. Mistrz Morya

Cytat z książki Mądrość Mistrza Morii, tom2, rozdział 5

*

Książki Mistrza Morii dotarły do mnie przez pięknego człowieka, który rozsiewa w Polsce mądrość tego wielkiego mistrza. Na mój wykład o Miłości i Wolności, przyszedł niegdyś Marek Kaszuba, człowiek, który idzie ścieżką Morii, jest jego ambasadorem w Polsce i na świecie. Kiedy go po raz pierwszy spotkałam, poczułam niesamowitą przestrzeń i spokój Marka. Kilka lat później zobaczyłam go w mojej przyszłości, jak razem rozmawiamy o duchowości z ludźmi. Nic więc dziwnego, że nasze drogi po tych kilku latach znowu się skrzyżowały. Polecam mądrości Morii, jako zapiski oświeconego Mistrza, który niegdyś chodził po ziemi. Przepowiedziane jest, że jego lekcje mają wypłynąć na cały świat właśnie z Polski. Mistrz Moria jest wspaniałym towarzyszem, łagodnym i pełnym miłości przewodnikiem, wiele oświeconych osób, prowadzi z nim swoje dialogi. Polska strona Mistrza Morii: https://www.morya.org/PL/

Sekret

Sekret” jasno tłumaczy Prawo Przyciągania i daje wiedzę, jak osiągnąć – świadomie i bez wysiłku – szczęśliwe życie.

Książka pokazuje, jak bardzo jesteśmy kreatorami swojego życia, pozwala prostymi ćwiczeniami dostroić się do  tej prawdy i zacząć nią żyć. To  bardzo prosty przewodnik do zarządzania swoją energią życiową. 

Polecam całą serię książek tej autorki 🙂

Powrót do góry